Úsporná síta pro výrobu cukru

Optimalizujte výrobu cukru s našimi energeticky úspornými síty.


Vrtaná síta firmy ANDRITZ Fiedler v řízkolisech zajišťují optimální odvodnění řepných řízků, a zároveň tak umožňují snížení spotřeby energie spolu s náklady na údržbu. Díky maximálnímu počtu otvorů a jejich ideálnímu geometrickému tvaru se minimalizuje riziko ucpávání. Tím se dociluje optimálních výsledků při odstranění vody, čímž klesá spotřeba energie nezbytné pro následující vysoušení řepných řízků. Další důležitý aspekt pro odstranění vody představuje vedle počtu otvorů také správná vzdálenost mezi šnekem a síty lisu. Vrtaná síta firmy ANDRITZ Fiedler jsou specifická vyšší stabilitou vůči otěru a průhybu, tím je zajištěna rovněž jejich delší životnost. Tato stabilita je výsledkem konstrukce síta a použití slitin ušlechtilých ocelí, které jsou odolné vůči otěru a zároveň jsou dokonale přizpůsobeny požadavkům procesů probíhajících v příslušných lisech.Výhody


Cenově výhodná ražená síta určená pro lisování řepných řízků

Ražení představuje cenově výhodnou perforační techniku. Ražením děrovaná síta určená k lisování řepných řízků mají průměr otvorů větší než 1 mm a tloušťku plechu 1–2 mm v závislosti na příslušném průměru otvorů. Nedostatek stability těchto tenkých plechů je kompenzován podpěrnými rameny či opěrnými plechy. Tyto výztužné plechy ale snižují účinnou celkovou plochu a tím i kapacitu odvodnění lisu ve srovnání s vrtanými síty. Následující lisovaná síta je možno obdržet pro obvyklé druhy lisů na řepné řízky:


Síta ANDRITZ pro lisování řepných řízků

Dna ConiPerf usměrňující proudění vzduchu pro fluidní sušárny

Proudová dna z plechů ConiPerf jsou nejlepší volbou pro aplikace s fluidní vrstvou (např. vysoušeče nebo chladiče cukru).


Síta pro extrakční věže typu DDS

Síta pro extrakční věže typu DDS se vyrábějí jako segmenty opatřené buď raženými, vrtanými nebo frézovanými štěrbinami. Nejčastěji se využívají frézované segmenty se štěrbinami o rozměrech 1,2x190 mm a tloušťkou 4 až 5 mm nebo vrtané segmenty s válcovo-kuželovými otvory o průměru 2 až 3 mm a tloušťce plechu do 3 mm.


Síta pro kontinuální i diskontinuální cukrovarnické odstředivky

Síta MicroPerf z chromované ušlechtilé ocele opatřené štěrbinami šířky 0,06 mm nebo 0,09 mm jsou sice poněkud dražší, ale podstatně účinnější než pozinkovaná chrom-niklová síta.

Síta MicroPerf poskytují ještě další výhody:Soubory ke stažení