Hlavní logo

Úprava vody

Štěrbinová síta Andritz Fiedler nabízí při úpravě vody nízké náklady na údržbu, velkou volnou plochu, snadné čištění a dlouhou životnost.
Konstrukce našich štěrbinových sít je optimalizována takovým způsobem, aby zajistila co možná stejnoměrný průtok a zabránila ucpávání síta.

Systémy k jímání vody

Koše z profilovaných drátů pro jímání vody mohou být vyrobeny z nerezové oceli či ze slitin mědi a niklu v závislosti na příslušné aplikaci. Cílem je sestavení takového systému jímání vody, který se bude vyznačovat plynulým průtokem bez negativních účinků na flóru a faunu v příslušném vodstvu.

Lapače pryskyřic

Lapače pryskyřic představují bezpečnostní zařízení, která zabraňují proniknutí pryskyřic či pevných látek do potrubního systému. Používají se např. v měničích iontů a systémech s aktivním uhlím. Mohou spolehlivě ochránit odtoková potrubí, tepelné výměníky a čerpadla. Rozhodujícím faktorem je nejvyšší možná přesnost filtračních prvků a jejich trvalá dostupnost.

Spádová síta

Spádová síta umožňují levnou a snadnou separaci kapalin a pevných látek, jako např. kamenů, písku, vláken a organických prvků. Jejich jednoduchý funkční princip je založen na zakřiveném tvaru síta. Cizí materiály sklouznou po povrchu síta v důsledku působení gravitační síly, zatímco kapaliny sítem projdou.

Rozdělovací / sběrací systémy

Rozdělovací systémy se využívají v mnoha oblastech, např. při demineralizaci, změkčování vody a v kombinaci s lapači pryskyřic. Skládají se z hlavní trubky, ke které je připojeno několik postranních potrubních ramen. Tato postranní ramena jsou zpravidla vybavena filtry z profilovaného drátu a trubkou s vnitřní perforací. Představují laciné a spolehlivé řešení, které zaručuje stejnoměrné rozdělení průtokového objemu.

Soubory ke stažení