Děrování / ražení

Klasické děrování ražením je základní a nejpoužívanější způsob, jak vyrobit perforovaný / děrovaný plech.


Za naší technikou děrování se ukrývá svět plný děr: stovky nástrojů, děrovací jednotky, jež se skládají z mnoha razníků až do šířky 1,5 m, které perforují plechy z oceli, hliníku, nerezové oceli, mosazi, mědi, titanu, plastů ad. Tyto nástroje jsou používány na moderních děrovacích lisech, kterými lze pomocí používaného číslicového řízení docílit každého požadovaného děrování: tvary pravoúhlé, kruhové výseče, lichoběžníky, místa bez děrování.
Malé série nebo opakované zakázky jsou optimalizovány ukládáním dat do databáze. Není proto problém vyrobit později na milimetr stejný děrovaný plech.Vše je řízeno programově s nejvyšší přesností. Naší silnou stránkou jsou malé otvory, velké volné plochy, zpracování nerezových materiálů a plnění zvláštních přání zákazníků.

Výhody děrování ražením

Oblast použití

Naším cílem je výroba strojních komponentů z ušlechtilých ocelí určených k dalšímu použití. Zpracování děrovaného materiálu má svá úskalí, která se dají zvládnout pouze při dennodenní praxi. Pro tento účel jsme dostatečně vybaveni a náš kvalifikovaný personál disponuje v této problematice velkými zkušenostmi.

Technické parametry - jemné děrování

V případě potřeby děrovaných materiálů z oceli, legovaných ocelí, mosazi, mědi aj. je cenově nejvýhodnějším řešením ražené děrování.

U ražení je však třeba brát ohled na "kritický poměr" mezi průměrem otvoru, tloušťkou materiálu a nejmenším můstkem. Takto je stanovena hranice děrování při ražení. Tímto kritickým poměrem se velmi intenzívně zabýváme a můžeme - díky špičkové technologii - jít na hranici technických možností, a v některých případech i překonat tento "kritický poměr".

Kruhové děrování razíme do nerezu od průměru otvoru a tloušťky plechu 0,4 mm. Otvory o průměru 2 mm se razí do tloušťky plechu až 2 mm.

Oválné děrování 0,3 x 6 popř. 0,4 x 6 mm lze realizovat do plechu 0,6 mm popř. 0,8 mm.

Dodáváme normované plechy podle DIN 24041, DIN 24042, DIN 24043 a ISO-Standardu, stejně jako plechy ve zvláštním provedení o síle 0,5-15 mm.
Soubory ke stažení